Historia

GEROT Pharmazeutika GmbH z siedzibą w Wiedniu jest jednym z wiodących producentów środków farmaceutycznych w Austrii.

Firma powstała w 1948 roku w Wiedniu i bardzo szybko osiągnęła pozycję znaczącego w Austrii producenta leków. Została utworzona przez dwóch chemików Doktor Gergerly i Doktor Otto - nazwa pochodzi od nazwisk założycieli.

Od początku działalności Gerot produkował w swoim zakładzie wszystkie formy galenowe leków, a działania swoje koncentrował na udoskonalaniu leczenia padaczki.

W 1952 roku firma uzyskała pierwszy patent na lek przeciwpadaczkowy Epilan 0.

W miarę upływu lat Gerot rozszerzał działalność na inne grupy terapeutyczne: dermatologia, reumatologia, psychiatria, witaminy.

Firma Gerot Pharmazeutika GmbH produkuje zgodnie z zasadami GMP, sprzedaje i aktywnie promuje swoje produkty w 48 państwach na 4 kontynentach.

Od 1977 roku Gerot eksportuje, z powodzeniem, produkowane przez siebie środki farmaceutyczne do państw Europy Środkowo-Wschodniej.

W 1992 powstało w Polsce Przedstawicielstwo firmy.

Od 01.10.2010 po połączeniu Gerot Pharmazeutika z Lannacher Heilmittel, firma jest reprezentowana w Polsce przez G.L. Pharma GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce. Biuro mieści się w centrum Warszawy, pod adresem Al. Jana Pawła II 61/313.